Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła

Dla kogo dotacje - szkoły, przedszkola, placówki oświatowe

Szanowni Państwo,

w najbliższych latach olbrzymie środki zostaną przekazane na edukację. Już teraz wielu skorzystało z tych pieniędzy, które pochodzą z wielu różnych źródeł,
w tym z funduszy unijnych, norweskich, szwajcarskich, FIO, ale także z pieniędzy organizacji pozarządowych aktywnie działających w obszarze edukacji.

Znając olbrzymie potrzeby inwestycji w edukację oraz ograniczone możliwości finansowe samorządu chcielibyśmy zwiększyć udział zewnętrznego finansowania w waszej działalności edukacyjnej  i zachęcić do korzystania z tych form wsparcia. Wszyscy o tym mówią bardzo ogólnie ale niewielu mówi jak, skąd a co najważniejsze konkretnie dla danej placówki. Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” wspiera placówki edukacyjne w pozyskiwaniu środków na poprawę warunków kształcenia. Pomożemy Wam zdobyć pieniądze na wasze pomysły i prawidłowo rozliczyć dotacje.W ostatnich latach dzięki Stowarzyszeniu „Przyjazna Szkoła” i z wykorzystaniem jego środków:

 • blisko 2000 szkół, przedszkoli i organizacji skorzystało z  pomocy i otrzymało dotację
   
 • co 2 wniosek konsultowany przez naszych ekspertów otrzymał dofinansowanie 
   
 • ponad 17 mln zł pozyskanych środków przekazaliśmy na edukację  
   
 • zebraliśmy ponad 7 mln zł z 1% w ramach akcji „1% dla mojej szkoły” i „1% dla mojej organizacji” - przekazujemy je szkołom, przedszkolom, placówkom oświatowym i organizacjom 
      
 • najaktywniejsi Partnerzy zdobyli w ten sposób nawet 50 000 zł 
   

Jest bardzo wiele źródeł finansowania edukacji - w ciągu najbliższych lat ponad 4 mld euro trafi do edukacji polskiej. Warto skorzystać z tych pieniędzy, bo być może to ostanie tak wielkie środki na edukację, pochodzące ze źródeł zewnętrznych. Wbrew pozorom nie jest trudno zdobyć fundusze na ciekawe zajęcia, sprzęt, zastosowanie nowych technologii czy dodatkowe wynagrodzenia dla nauczycieli i pracowników. Pomimo tak dużych możliwości nie wystarczy tylko mieć potrzeby i chcieć. Trzeba umiejętnie napisać przemyślany wniosek o dotację, żeby ją otrzymać, w trakcie realizacji projektu nie mieć problemów, a co najgorsze – po jego ukończeniu nie zwracać pieniędzy.

Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” działające od 9 lat specjalizuje się w zdobywaniu oraz przekazywaniu szkołom, przedszkolom, organizacjom pozarządowym i placówkom edukacyjnym środków na rozwój edukacji. Dzięki współpracy z nami mogą one korzystać nowych źródeł finansowania, takich jak:

1. Akcja 1%
2. Darowizny
3. Dotacje z zewnętrznych źródeł finansowania, w tym funduszy:

- unijnych
- norweskich
- szwajcarskich
- FIO
- środków krajowych (urzędy marszałkowskie, samorządy)
- organizacji pozarządowych (fundacje, stowarzyszenia)

   

copyright © 2010-2018 Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"
Portalem zarządza EDU Logistic