Blog

PorownajOkna - Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny. Czego kierowcy nie wiedzą?

Co należy wiedzieć, by uzyskać wyższe odszkodowanie za wypadek komunikacyjny bez zbędnych trudności? Na jakie problemy najczęściej napotykają poszkodowani? O tym przeczytasz w dzisiejszym artykule.

Autor: Małgorzata Wodyńska
PorownajOkna - Kim jest rzeczoznawca samochodowy i jak pomaga poszkodowanym?

Kim jest rzeczoznawca samochodowy i jak pomaga poszkodowanym?

Rzeczoznawca samochodowy to specjalista, który zajmuje się przede wszystkim wyceną wartości pojazdów. Może również sprawdzić, czy i jak auto było uszkodzone i jak to wpłynęło na jego wartość. Sporządza także kosztorys naprawy po wypadku.

Autor: Małgorzata Wodyńska
PorownajOkna - To musisz wiedzieć! Utrata wartości handlowej pojazdu a odszkodowanie

Utrata wartości handlowej pojazdu a odszkodowanie

Im auto jest starsze i bardziej zużyte, tym utrata wartości handlowej pojazdu będzie mniejsza. Jednocześnie, jeżeli szkody były większe, to i utrata wartości staje się większa. Przy drobnych szkodach, jak np.: rysy i delikatne wgniecenia uznaje się, że utrata wartości nie nastąpiła.

Autor: Małgorzata Wodyńska
PorownajOkna - Jak napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela w prostych krokach

Jak napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela w prostych krokach

Jakie terminy obowiązują TU, gdy piszesz odwołanie od decyzji ubezpieczyciela? Ma ono 30 dni, by ustosunkować się do Twojego pisma Jeżeli ubezpieczyciel nie zdąży w tym terminie — będzie musiał automatycznie wypłacić kwotę, o jaką się starasz.

Autor: Małgorzata Wodyńska
PorownajOkna - Odszkodowania z OC

Odszkodowania z OC - najważniejsze informacje, problemy i rozwiązania

Zgłoszenie, likwidacja szkody i wpłata odszkodowania. Tak właśnie powinno wyglądać dochodzenie odszkodowania z OC. Czy tak jest w istocie? Na jakie problemy najczęściej natrafiają poszkodowani?

Autor: Małgorzata Wodyńska
PorownajOkna - Dopłaty do odszkodowania

Dopłaty do odszkodowania - ważne pytania (i pomocne odpowiedzi)

Zaniżone odszkodowanie to wielki problem. Istnieją jednak sposoby na uzyskanie wyższego odszkodowania zarówno od ubezpieczyciela, jak i zewnętrznej firmy. Pojawiają się jednak istotne różnice. Jak więc można uzyskać dopłaty do odszkodowania? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Autor: Małgorzata Wodyńska
PorownajOkna - Co to jest odkup  odszkodowań? Warto skorzystać?

Co to jest odkup odszkodowań? Warto skorzystać?

Odkup odszkodowań to inaczej cesja wierzytelności. Oznacza to, że przekazujesz swoje roszczenia innemu podmiotowi, np.: kancelarii odszkodowawczej. Z momentem przekazania praw do roszczenia to zadaniem kancelarii są negocjacje z ubezpieczycielem i uzyskanie właściwego odszkodowania.

Autor: Małgorzata Wodyńska