Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła

"1% dla mojej organizacji"

Akcja 1%


Akcja "1% dla mojej organizacji" - pieniądze z 1% mogą trafić do Twojej organizacji.

Dotacje na rozwój Waszych organizacji.
Jeżeli nie posiadacie statusu organizacji pożytku publicznego, a macie wspólne cele statutowe z naszymi, to w ramach akcji „1% dla mojej organizacji” umożliwimy Wam zdobycie pieniędzy na zaspokojenie potrzeb finansowych związanych z Waszą działalnością.

Jako członkowie organizacji pozarządowych z pewnością spotkaliście się z informacją o możliwościach, jakie daje status Organizacji Pożytku Publicznego. Niewątpliwie najbardziej rozpoznawalną korzyścią jest możliwość pozyskania 1% płaconych przez obywateli podatków. To prawda - możliwości są olbrzymie, ale pamiętajmy też o kosztach i obowiązkach, jakie stoją przed OPP.

Nasza organizacja, mając status OPP, cały czas uczestniczy w kursach i szkoleniach, by zgodnie z prawem sprostać obowiązkom nałożonym przez ustawodawcę. Wiele organizacji OPP już po pierwszym roku działania zastanawia się nad rezygnacja ze statusu OPP, gdyż rachunek zysków i strat jest dla nich niekorzystny.
Ochrona danych osobowych, sprawozdawczość, prowadzenie pełnej rachunkowości itp. to zbyt wielkie obciążenia dla małych organizacji. Jeżeli Wasze cele statutowe są zbieżne z którymś z naszych, proponujemy Wam możliwość skorzystania z mechanizmu 1% bez konieczności posiadania statusu OPP. Nasze stowarzyszenie jako OPP spełnia ustawowe obowiązki za Was. Wy natomiast otrzymujecie do dyspozycji środki zgromadzone i przekazane Wam zgodnie z umową i regulaminem akcji.

Jedyny warunek to zbieżność celów statutowych (naszych i Waszych), na jakie zostaną one przekazane i zgodność ich wykorzystania z zapisami Ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie. W ten sposób, nie będąc OPP, uzyskacie dostęp do środków zarezerwowanych dla OPP (patrz regulamin akcji).

Aby zidentyfikować dokonaną na rzecz Waszej organizacji czy grupy wpłatę, w deklaracji PIT podczas rozliczenia należy wpisać nazwę organizacji i, przydzielony w trakcie rejestracji nowego Partnera w naszym stowarzyszeniu, INP - Identyfikacyjny Numer Partnera.

Możecie wykorzystać do tego dedykowany naszej organizacji darmowy program do rozliczeń podatkowych PIT PROJEKT 2015 (do ściągnięcia z naszej strony www).

Poniżej sposób, w jaki należy wypełnić PIT, na przykładzie PIT-37:

- kliknij w obrazek na dole strony 

W polu 133 (dot. PIT-37; w innych PIT-ach mogą to być inne pola), należy wpisać nazwę wybranej przez siebie organizacji oraz (w miejscu XXX...) jej 12-cyfrowy Numer Identyfikacyjny Partnera. Te dane znajdziesz w naszej bazie - tutaj.

* tu ma się znaleźć 1% Twojego podatku, podana kwota na rysunku jest przykładowa!

W ciągu ostatnich 10 lat zebraliśmy ponad 27 681 900 zł od ponad 480 000 podatników!

    

      Uwaga! W tym roku Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"
      udostępnia wszystkim darmowy program do wypełnienia
      zeznań PIT
. To specjalna edycja dla naszego stowarzyszenia.
      


      Ten program automatycznie obliczy 1% podatku
      i wpisze numer KRS Stowarzyszenia.  


       

 


Im szersze działania, tym lepszy wynik!


1. Pierwszym krokiem w akcji 1% powinno być zaznajomienie się organizacji z zasadami i regulaminem.

2. Poinformowanie podatników o możliwości ściągnięcia darmowego, dedykowanego dla Stowarzyszenia programu do wypełnienia deklaracji PIT PROJEKT 2015.

3. Do 30 kwietnia 2016 r. wszyscy podatnicy dokonują złożenia rocznego rozliczenia - PIT.

4. Zapoznanie z akcją współpracowników oraz zachęcenie ich do aktywnych przedsięwzięć na rzecz szeroko rozumianych działań polepszających warunki kształcenia dzieci i młodzieży - to kolejny krok konieczny do spełnienia. 
 

Warto zainwestować, aby osiągnąć duży zysk! Dobrym rozwiązaniem są m.in. następujące działania:
 
Przygotowanie i rozwieszanie kolorowych plakatów, ulotek  informujących o przystąpieniu organizacji do Akcji "1% dla mojej organizacji"

Umieszczenie informacji na stronie internetowej organizacji - wymóg skorzystania z uzyskanej dotacji.

Informowanie sympatyków o akcji.

Skorzystanie z darmowego programu do dokonania rozliczenia dedykowany naszemu Stowarzyszeniu.
  

copyright © 2010-2018 Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"
Portalem zarządza EDU Logistic