Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła

Grupy nieformalne

Młodzież, dzieci - grupy nieformalne młodzieży (zespoły muzyczne, grupy sportowe nie zarejestrowane, grupy osiedlowe, kluby dyskusyjne, grupy oazowe, koła zainteresowań, hobbyści, studenci, wolontariusze itp.). Cieszy nas, że są wśród Was osoby zainteresowane działalnością społeczną pożytku publicznego.

Działalność pożytku publicznego, to takie mądre słowa, a oznaczają naprawdę proste ale bardzo ważne sprawy - dotyczące tego, co robimy wspólnie dla dobra innych i nas samych. Czy jesteś wolontariuszem, czy miłośnikiem piłki nożnej, musisz uświadomić sobie, że wsparcia finansowego potrzebują praktycznie wszystkie grupy nieformalne.

O tym, czy skorzystacie z naszej pomocy i na co przeznaczycie zgromadzone środki zadecydujecie sami. Stowarzyszenie nie chce w jakikolwiek sposób wpływać na kierunki Waszej aktywności, pamiętajcie tylko, że Wasza działalność musi być zgodna z naszymi celami statutowymi. Nas interesuje aktywność sama w sobie, bo najistotniejsze jest to, że chcecie coś robić i się rozwijać. Kierujemy te słowa do studentów, licealistów, gimnazjalistów i ich opiekunów. Macie pomysły to zorganizujcie się i skorzystajcie z naszej pomocy. Nie zrealizujemy Waszych pomysłów za Was ale możemy pomóc w ich realizacji. W trakcie współpracy zobaczycie jak wiele można zdziałać wspólnie.

Ważne jest, by opiekunem grupy była osoba pełnoletnia, ponieważ ona ma reprezentować Was w Stowarzyszeniu i decydować o przeznaczeniu uzyskanych za naszym pośrednictwem środków. Podpisując umowę z Waszym reprezentantem, interesuje nas tylko możliwość pomocy Wam i takie umocowanie prawne działań, byśmy mogli w zgodzie z ustawami przekazać i rozliczyć środki publiczne. Uczestnictwo w Akcji „1 % dla mojej szkoły” i „1% dla mojej organizacji” nie wymaga zbyt wiele dodatkowej pracy, a pozyskane tą drogą środki mogą być wydatkowane w wygodny dla Was sposób.

Wasza grupa będzie formą funkcjonowania koła zainteresowań przy Stowarzyszeniu Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”.

Jako grupa nieformalna zostaniecie zarejestrowani w Stowarzyszeniu. Wystarczy, by Wasz reprezentant, dokonując rejestracji i podpisując umowę, został członkiem wspierającym Stowarzyszenia (bez obowiązku płacenia składek). Jako grupa nie ponosicie żadnych kosztów Akcji „1 % dla mojej organizacji”, a możecie korzystać ze wsparcia Stowarzyszenia i wszelkich praw przysługujących członkom wspierającym. Nasi Partnerzy, którzy są z nami od 14 lat, dzięki Akcji uzyskują nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych (sprawdź na mapie).

copyright © 2010-2018 Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"
Portalem zarządza EDU Logistic