Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła

Jak otrzymać od nas środki z 1%


Co trzeba zrobić, by uzyskać dotację z pieniędzy zebranych w ramach 1%?

 Od rejestracji do realizacji:


 1. Zapoznaj się z Regulaminem akcji „1% dla mojej szkoły” na rok 2016 (dotyczy również akcji "1% dla mojej organizacji).
 2. Zarejestruj się bezpłatnie na naszej stronie poprzez Rejestracja Partnera (www.ps.org.pl/partnerzy/znajdz) lub telefonicznie - pod numerami: 32 222 22 22.
  Otrzymasz natychmiast e-maila zwrotnego z informacją o przydzielonym Twojej Placówce Identyfikacyjnym Numerze Partnera - wraz z loginem i hasłem umożliwiającym wejście do Twojego panelu administracyjnego. Nie zapomnij ich, będą Ci potrzebne.
 3. Zaproś przedstawiciela organizacji do swojej gminy. 
 4. Rozpocznij akcję informacyjną o możliwości przekazania 1% podatku na wsparcie Twojej placówki za naszym pośrednictwem. Osoby, które chcą żeby pieniądze z ich 1% podatku wsparły działania Twojej placówki muszą podczas wypełniania rocznego rozliczenia PIT: wpisać w nazwie organizacji pożytku publicznego - Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła",  jako numer KRS wpisać 0000031762, a w celu szczegółowym wpisać Nazwę Twojej placówki i 12-cyfrowy Identyfikacyjny Numer Partnera - po którym identyfikujemy wpłaty dokonane na rzecz Partnera. Podatnicy nic nie wpłacają na konto naszej organizacji, zrobi to za nich Urząd Skarbowy. Od  Ciebie zależy wysokość zgromadzonych na nim środków. Wasi krewni, pracownicy, sympatycy, przyjaciele, znajomi – wszyscy mogą przekazać swój 1% podatku na działania Waszej placówki/organizacji.  
 5. Prześlij na adres Stowarzyszenia umowę podpisaną w 2 egzemplarzach wraz z wymaganymi załącznikami.   
 6. Po uzyskaniu informacji od Stowarzyszenia o wielkości zgromadzonych środków dostępnych napisz wniosek o dotację (formularz udostępniony po rozliczeniu wpływów z 1% na panelu Partnera). 
 7. Po ocenieniu wniosku i stwierdzeniu jego poprawności pod względem formalnym i merytorycznym (pamiętaj: we wniosku o dotację musisz podać, na co chcecie przeznaczyć te środki i jak wpłynie to na poprawę warunków kształcenia), podpisz przesłaną przez Stowarzyszenie Umowę na realizację zadania zgodnie z przedstawionym wnioskiem. 
 8. Za przekazane na konto środki zrealizuj swoje potrzeby zgodnie z regulaminem Akcji „1% dla mojej organizacji”, „1% dla mojej szkoły” 2016.  
 9. Przyślij sprawozdanie z wydatkowanych środków i realizacji zadania.

  Wykorzystaj szansę i zdobądź środki na rozwój własnej organizacji!  

copyright © 2010-2018 Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"
Portalem zarządza EDU Logistic