Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła

Nauczyciele

Jesteście osobami niezwykle ważnymi w naszej Akcji. To właśnie Wy organizujecie czas i edukację dzieciom i młodzieży. Prowadzicie kółka naukowe, sks-y, zespoły taneczne i inne zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania uczniów.

Partnerem Stowarzyszenia w Akcji nie musi być koniecznie szkoła - Wy także możecie indywidualnie zawrzeć ze Stowarzyszeniem Umowę Partnerską, gwarantującą przekazanie Wam środków. Wy reprezentujecie Stowarzyszenie na terenie szkoły, wspierając jakąś dziedzinę z działalności statutowej Stowarzyszenia, np. sport, edukację, ekologię, zdrowie.

Osoba podpisująca Umowę Partnerską musi zostać członkiem wspierającym - bez obowiązku płacenia składek, z możliwością wystąpienia w każdej chwili ze Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie nie ingeruje w Waszą działalność. Nas interesuje tylko możliwość pomocy finansowej i takie prawne umocowanie działań, byśmy mogli w zgodzie z ustawami przekazać i rozliczyć środki publiczne. Uczestnictwo w Akcji „1 % dla mojej szkoły” nie generuje dodatkowej pracy, a pozyskane środki mogą być wydatkowane na dowolne cele, pod warunkiem zbieżności z naszymi celami statutowymi. Wasze uczestnictwo w Akcji, poprzez podpisanie z nami Umowy Partnerskiej, jest pewną formą koła zainteresowań przy Stowarzyszeniu i tak będziecie traktowani.

Wiemy, że macie fantastyczne pomysły i entuzjazm. Wiemy też, że polskie dzieci i młodzież są niezwykle utalentowane i chętne do współpracy, a do realizacji Waszych planów potrzeba pieniędzy.
Prowadząc zajęcia potrzebujecie środków finansowych na bardzo wiele rzeczy, począwszy od kredek czy papieru, a skończywszy na sprzęcie fotograficznym, czy remoncie klasy. Możliwości wykorzystywania pozyskanych pieniędzy jest bardzo wiele i na co zostaną one przeznaczone zależy tylko od Was. Jeszcze raz powtarzamy, że nie trzeba mieć osobowości prawnej by zostać Partnerem Stowarzyszenia i członkiem wspierającym - wystarczy tylko chcieć. Słowo „szkoła” użyte w nazwie Akcji jest bardziej symbolem edukacji niż odbiorcą, beneficjentem naszej pomocy.

Zorganizowana przez Was grupa powinna się składać nie tylko z uczestników zajęć (dzieci i młodzież), ale także z sympatyków (rodzice, dziadkowie, sąsiedzi, przyjaciele). Jeżeli będziecie skutecznie potrafili sprzedać Waszą ideę, to okaże się, że możecie uzyskać wsparcie od szerszej społeczności lokalnej.

Warto spróbować, bo korzyści z uczestnictwa w Akcji są  oczywiste, a wkład własny minimalny.

Nasi Partnerzy dzięki Akcji uzyskują nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych (sprawdź na mapie ma stronie głównej).
 

copyright © 2010-2018 Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"
Portalem zarządza EDU Logistic